Zahraničné misie

Naši záchranári sa zúčastnili medzinárodných záchranných nasadení v nasledovných štátoch:
2000

Maďarská republika 1.


Povodne a záplavy na rieke Tisa

Na Jar r. 2000 postihli Maďarskú republiku rozsiahle ničivé záplavy v oblasti rieky Tisza.  Naše nasadenie bolo orientované hlavne na evakuáciu osôb, materiálu a záchranu zvierat a taktiež na čerpanie vôd.
Termín: od 5.4.2000 do 10.4.2000
Počet záchranárov:17
Technika: kalové čerpadlá, záchranársky materiál, terénne vozidlá, hasičské vozidlá – DPO SR
Preprava: vlastná


Maďarská republika 2.


Povodne a záplavy na rieke Tisa

V druhej etape boli nasadené väčšie sily a prostriedky na odstraňovanie následkov povodní a záplav. Hlavne čerpadlá na čerpanie a prečerpávanie vôd.
Termín: od 12.4.2000 do 28.4.2000
Počet záchranárov: 41
Technika: kalové čerpadlá, záchranárky materiál
Preprava: vlastná

2001

Ukrajina


Povodne a záplavy

Boli sme nasadený na pomoc obyvateľstvu a odstraňovanie následkov povodní v okrese Beregovo a Vinohradovo. Poskytovaná pomoc: evakuácia obyvateľstva, zvierat a materiálu, čerpanie vody, čistenie zdrojov pitnej vody, technická podpora 

Termín: Marec, počet odpracovaných dní 9
Počet záchranárov: 14
Technika: kalové čerpadlá, záchranársky materiál
Preprava: vlastná
Poskytovaná pomoc: prečerpávanie vôd, evakuácia obyvateľstva, zvierat a materiálu, technická podpora

2002

Česká republika


Veľká časť krajiny bola postihnutá ničivými povodňami a záplavami. Boli sme nasadený v Dečínskom kraji, konkrétne v obci Hřensko. Vykonávali sme prečerpávanie vôd, dezinfekciu, čistenie zdrojov pitnej vody, evakuáciu osôb, zvierat a materiálu, technickú podporu a predlekársku prvú pomoc.
Termín: august 2002, počet dní 8
Počet záchranárov: 12
Technika: kalové čerpadlá, dezinfekčný materiál, technická podpora, logistický materiál, terénne vozidlá, zdravotný materiál
Preprava: po vlastnej osy

2003

Maďarská republika


Snehová kalamita
Postihnutá oblasť – Salgotarján. Boli sme nasadený na zásobovanie obyvateľstva a poskytovanie zdravotnej starostlivosti v nedostupných oblastiach.
Termín: od 5.02.2003 do 8.02.2003
Počet záchranárov: 6
Technika: terénne vozidlá, zdravotný materiál a vyslobodzovacie zariadenia
Preprava: vlastná

2003

Maďarská republika


Veterná smršť
Postihnutá oblasť župy Györ – Moson – Sopron. Boli sme nasadený na pomoc obyvateľstvu, hlavne uviaznutým vodičom na cestách a odstraňovanie následkov veternej smršti.
Termín: apríl 2003
Počet záchranárov: 6
Technika: terénne vozidlá, vyslobodzovacia technika, zdravotnícky materiál
Preprava: po vlastnej osy

2003

Irán


Zemetrasenie v meste Bam

Mesto Bam bolo postihnuté ničivým zemetrasením, prakticky bolo zničené celé mesto. Straty na životoch boli hrozivé. Naši záchranári boli nasadený na pátranie a vyslobodzovanie živých z ruín ale taktiež na vyhľadávanie mŕtvych tiel a odstraňovanie následkov.
Termín: od 27.12.2003 do 2.01.2004
Počet záchranárov: 10
Počet záchranárskych psov: 6
Technika: vyslobodzovacie zariadenia, zdravotnícky materiál, technické zariadenia, logistická podpora.
Preprava: letecký

2005

Srí Lanka


Rozsiahle a silné zemetrasenie ktoré postihlo Indonéziu vyvolalo aj ničivé vlny Cunami ktoré zasiahli medzi inými aj Srí Lanku.
Naši záchranári boli nasadený do postihnutých oblastí na pátranie a vyhľadávanie nezvestných osôb, zber mŕtvych a dezinfekciu postihnutých oblastí vrátane nemocníc a zberných miest pre mŕtvych a provizórnych stanových táborov, čistenie zdrojov pitnej vody, dekontamináciu osôb a materiálov, poskytovanie predlekárskej prvej pomoci.
Termín: 4.01.2005 do 17.01.2005
Počet záchranárov: 15
Technika: vyslobodzovacie zariadenia, technika a technológia na dezinfekciu, dezinfekčný materiál, zdravotnícky materiál, logistická podpora
Preprava: letecký


Rumunsko


Povodne a záplavy v tomto roku postihli väčšiu časť územia Rumunska. Náš záchranný tím bol nasadený do oblasti Bacau na pomoc pri odstraňovaní následkov povodní a záplav a taktiež na dezinfekciu a čistenie zdrojov pitnej vody.
Termín: od 24.07.2005 do 31.07.2005
Počet záchranárov: 12
Technika: vyslobodzovacie zariadenia, zdravotnícky materiál, dezinfekčný materiál, technika a technológia na aplikáciu dezinfekcie, terénne vozidla, logistická podpora.
Preprava: vlastná


Pakistan 1.


Oblasť Kašmírskych hôr bola zasiahnutá ničivým zemetrasením. Mesto Balakot bolo praktický zničené. Náš záchranný tím bol nasadený z časti na pátranie a vyhľadávanie po nezvestných osobách a vyslobodzovanie zo závalov, ruín a sutín, poskytovanie predlekárskej a lekárskej prvej pomoci a z časti na dezinfekciu postihnutých oblastí, stanových táborov a čistenie zdrojov pitnej vody.
Termín: od 19.10.2005 do 30.10.2005
Počet záchranárov: 12
Technika: vyslobodzovacie zariadenia, technika a technológia na aplikáciu dezinfekčného materiálu, zdravotnícky materiál, logistická podpora.
Preprava : letecký


Pakistan 2.


Po úspešných výsledkoch aplikácie dezinfekcie v postihnutých oblastiach a hlavne v meste Balakot nás Ministerstvo obrany Pakistanu pozvalo opätovne späť na riešenie zamedzenia šírenia sa epidémií a čistenie zdrojov pitnej vody. Boli sme nasadený v hlavnom meste Islamabad na dezinfekciu nemocníc a provizórnych poľných nemocníc kde boli zvážený ľudia z oblastí postihnutými zemetrasením. Taktiež na dezinfekciu stanových táborov a čistenie zdrojov pitnej vody.
Termín: od 19.11.2005 do 25.11.2005
Počet záchranárov: 12
Technika: vyslobodzovacie zariadenia, technika a technológia na aplikáciu dezinfekčného materiálu, zdravotnícky materiál, logistická podpora.
Preprava : letecký

2006

Maďarská republika


V Januári r. 2006 sa stala jedna z najväčších tragédií Armády Slovenskej republiky. Pri návrate vojakov z misie v Kosove havarovalo lietadlo AN-24 pri obci Hejce /HU/ v blízkosti Slovenskej hranice. Zo 42 cestujúcich prežil len jeden vojak. Naša záchranná služba bola vyslaná na miesto udalosti a bola pripravená na pátranie po obetiach.
Termín: od 19.01.2006 do 21.01.2006
Technika: vyslobodzovacie zariadenia, pátracie psy, zdravotnícky materiál, terénne vozidlá, logistická podpora.
Počet záchranárov: 14
Preprava: vlastná

2010

Haiti


Po ničivom zemetrasení ktoré postihlo Tichomorský ostrovný štát Haiti sme boli nasadený na záchranné práce v epicentre udalosti v hlavnom meste Port-au-Prince.Náš záchranný tím bol nasadený z časti na pátranie a vyhľadávanie po nezvestných osobách a vyslobodzovanie zo závalov, ruín a sutín, poskytovanie predlekárskej a lekárskej prvej pomoci, budovanie poľnej nemocnice pre lekársky tím sv. Alžbety zo Slovenskej republiky a z časti na dezinfekciu postihnutých oblastí, stanových táborov, nemocníc a čistenie zdrojov pitnej vody.
Termín: od 21.01.2010 do 31.01.2010
Počet záchranárov: 18
Technika: vyslobodzovacie zariadenia, technika a technológia na pátranie v závaloch, ruinách a sutinách, zdravotnícky materiál, záchranársky materiál, logistická podpora
Preprava: letecký


Naši záchranári sa zúčastnili okrem nasadení KCZS nasledovných zahraničných misií:


  1. 1999 -Turecko - zemetrasenie /mes. August/
  2. 1999 - Taiwan - zemetrasenie /mes. Október/
  3. 1999 - Turecko - zemetrasenie /mes. November/
     

Zmeňte jazyk webstránky

 
          
 

Kontaktné informácie

email.png
 kczs@helpteam.sk
phone.png
+421 - 31 - 55 050 11
   
world.png
www.helpteam.sk
phone.png Fax icon
+421 - 31 - 55 050 12

Poštová adresa

Komplexná centrálna záchranná služba 
č.4106
930 05 Gabčíkovo
 

mapa.png